On a Ona třetím pádem

plakát
režie Věra Pečenková

Premiéra v pátek 17. dubna 2009, 19:00, Společenský dům v Opatovicích n.L.
Reprízy:
Sobota 18. dubna 2009, 19:00, "Zkušebna" v 1. patře Společenského domu v Opatovicích n.L.
Neděle 19. dubna 2009, 19:00, "Zkušebna" v 1. patře Společenského domu v Opatovicích n.L.
Neděle 26. dubna 2009, 19:00, divadlo Exil, Pardubice
Pátek 8. května 2009, 19:30, Sousedský dům Miletín, v rámci Východočeské přehlídky venkovských divadelních souborů Miletínské divadelní jaro 2009, Více ...

1. část
Chat, chata, chatička
autor Věra Pečenková
On Jaroslav Jetmar
Ona Alena Vrbová

2. část
Lekce
autor Eugène Ionesco
Profesor Ivo Kunst
Studentka Eliška Pečenková

3. část
Jsem Hubert (v originále Jsem Herbert)
autor Robert Anderson
Hubert Horst Nims
Marie Jaroslava Imramovská


Nápověda Luboslava Půlpánová
Zvuk Jiří Pečenka
Světla Jan Jetmar
Inspice Roman Ftorek

Režisérka (Věra Pečenková) ke hře:
Chat, chata, chatička pojednává o fenoménu dnešní doby - seznamování přes internet. Že to vždy nemusí dopadnout, tak jak bychom předpokládali, je nasnadě.
Lekce autora Eugena Ionesca je dadaistické absurdní drama setkání mladé studentky plné života se starým profesorem, ze kterého se vyklube psychopatický vrah.
Jsem Hubert (v Originále Jsem Herbert) Roberta Andersona je úsměvná konverzační jednoaktovka, která dokazuje, že i přes ztrátu paměti lze prožít s partnerem hezké stáří.
Chtěla jsem, aby to tentokráte bylo o vztahu Muž & Žena. To je totiž to, co hýbe světem už od doby, kdy pračlověk Janeček vyběhl ze své jeskyně či chýše a ranou do hlavy omráčil budoucí pramanželku Janečkovou, aby ji pak odvlekl do svého doupěte a tam s ní počal život. Nedozvíme se, jak dlouho jim to v páru vydrželo, zda si za pár týdnů neulovil pračlověk Janeček ještě praslečnu Novákovou, protože měla kolem pasu rajcovní kožešinu z bobra, zda mu to pramanželka Janečková trpěla či zda ho nepostrčila mezi rvoucí se šavlozubé tygry a sama si nevyryla do nejbližší sekvoje inzerát, že hledá prachlapa, co by byl víc pro rodinu. Co se od té doby změnilo? Pomineme-li, že maso už nezískáváme lovem, zeleninu a obiloviny sběrem a komunikaci neprovádíme kouřovými signály či skřeky, tak prakticky nic. Pořád hledáme toho pravého a pravou, někdy víc, někdy méně úspěšně. Tak jako v prastepi či pralese, můžeme narazit na někoho, kdo nás připraví o iluze či dokonce o život a nemusí to být šavlozubý tygr ani jeskynní medvěd, ale když se nám podaří překonat všechna úskalí pralesa i soudobé civilizace a najdeme to pravé útočiště a toho, s kým ho budeme sdílet, tak můžeme v klidu svých mechem utěsněných nor na již bezzubých dásní spokojeně žvýkat usušené borůvky a říkat si, že ten život stál sakra za to ...

Představitel role Profesora (MUDr. Ivo Kunst) ke hře:
Absurdita hořké ironie a sebeironie může být i hojivá, ošetřující nikdy zcela nevyhojitelnou bolestnou touhu každého z nás po lásce a po prostém, sdíleném a sdělitelném štěstí. Od pradávna je láska nerozlučně spjata s bolestí palčivých zklamání. Navzdory únavě z každodenní všednosti a všudypřítomné odlidšťující manipulace internetových informačních autostrád bychom nikdy neměli dopustit, abychom zapomněli na toho věčně klamaného snílka uvnitř nás. Nikdy bychom neměli připustit, abychom ztratili odvahu přes všechna minulá i budoucí zklamání stále znovu a znovu se nechávat vést naší touhou po štěstí. To, že to není cesta snadná je nasnadě. Ale lze vůbec žít a nejít po ní? Chce to jenom ... odvahu ... a promiňte, trpělivost ... a ono to přijde ... uvidíte, že to přijde!


Momentky z premiéry 17. dubna 2009 (autor Libor Nedvídek):
Momentky ze zkoušky:
Východočeská přehlídka venkovských divadelních souborů Miletínské divadelní jaro 2009

8. května 2009 odjel náš soubor s novou inscenací na Východočeskou přehlídku venkovských divadelních souborů Miletínské divadelní jaro. Konkurence dalších osmi kvalitních představení byla silná, ale přesto jsme z Miletína neodjeli s prázdnou. Za herecké výkony si cenu a čestné uznání odvezli Ivo Kunst a Eliška Pečenková, oba protagonisté jednoaktovky Lekce.

Věra Pečenková

Valid HTML 4.01!
tato stránka byla naposledy aktualizována 26.10.2010.