Akce

Plesy a posvícení / Mikulášské besídky / Hostující představení
Plesy a posvícení

Maškarní zábava 2010, Divadelní ples 2010,
Posvícenská zábava 2009
. .
Maškarní ples 2009, Maškarní ples 2009, Divadelní ples 2009, Maškarní ples 2008, Divadelní ples 2008, Maškarní ples 2007, Divadelní ples 2007, Maškarní ples 2006, Divadelní ples 2006, Maškarní ples 2005, Divadelní ples 2005, Maškarní ples 2004, Divadelní ples 2004, Maškarní ples 2003, Divadelní ples 2003, Divadelní ples 2001
Mikulášské besídky

 • Neděle 2. prosince 2012
  15:00, Mikulášská besídka, Obecní knihovna v Opatovicích nad Labem.


 • 3. prosince 2011
  15:00, Mikulášská besídka s kosími bratry, Sál Společenského domu v Opatovicích nad Labem. • Sobota 4. prosince 2010
  15:00, Sál Společenského domu v Opatovicích nad Labem. Uspořádali jsme Mikulášskou besídku s Patem a Matem.  Akce proběhla v rámci oslav 120 let ochotnického divadla v Opatovicích nad Labem a 115 let založení Občanské besedy.

 • Sobota 8. prosince 2007, Mikulášská besídka, 14:00, Společenský dům v Opatovicích n.L.
  Neděle 3. prosince 2006, Mikulášská besídka, 14:00, Společenský dům v Opatovicích n.L.
  Sobota 3. prosince 2005, Mikulášská besídka, 14:00, Společenský dům v Opatovicích n.L.
  Sobota 4. prosince 2004, Mikulášská besídka, 14:00, Společenský dům v Opatovicích n.L.
  Sobota 6. prosince 2003, Mikulášská besídka, 14:00, Společenský dům v Opatovicích n.L.
  Sobota 7. prosince 2002, Mikulášská besídka, 14:00, Společenský dům v Opatovicích n.L.
  Představení cizích souborů u nás v Opatovicích nad Labem

 • Pátek 25. října 2013, Kapustnica
  19:00 ve Zkušebně Společenského domu v Opatovicích nad Labem. Komédia o dvoch múdrych starcoch, ktorým vôňa kapustnice úplne zmenila jseň života. Divadlo Poprad.  Zelňačka v podání skvělého a u nás dobře známého divadelního souboru Commedia Poprad režiséra Vlada Benka. Soubor Commedia Poprad je mnohonásobný účastník Jiráskova Hronova (v poslední době například právě s divadelní hrou Kapustnica – Zelňačka). Letos na JH uvedli inscenaci Neprebudený, již před několika dny hráli i na světovém festivalu amatérského divadla v Monaku - měli tam mimořádný úspěch, vynikající ohlasy bez ohledu na jazykovou bariéru, především díky skvělému herectví i celkovému zpracování, což je u Commedie Poprad základní devizou.

  Kniha francouzského spisovatele Reného Falleta měla začátkem osemdesátých let velký úspěch, byla přeložená do několika jazyků včetně jazyka českého. Do slovenského jazyka si to netroufnul přeložit nikdo. Vlado Benko byl první, kdo se o překlad pokusil. Hru nazval Kapustnica i z toho důvodu, že kapustnica na Slovensku je tradičním vánočním pokrmem

  Slova Vlada Benka o hře Kapustnica-Zelňačka: „...člověk dokázal opustit svůj dům a přestěhovat se do jiné vesnice nebo města, dokázal opustit svou vlast a odejít za lepším životem do jiné krajiny nebo na druhý konec zeměkoule, ale ještě nikdy se nestalo, aby člověk opustil tuhle planetu a ztratil se ve vesmíru, aby se vypařil ze země přesně tak jako vůně zelňačky. Asi to je na té naší planetě dost zlé, když se k takovému činu odhodlají moudří starci a namísto domova důchodců si vyberou jednu velkou neznámou...“

  * dramatizace: Alexander Gregar
  * překlad a úprava: Vlado Benko
  * režie: Vlado Benko, Michal Novák, Dušan Kubaň
  * hudba: Vinco Jaš, Stanislav Balog
  * kostýmy a scénografie: Dušan Kubaň
  * zhotovení scény: Michal Slavkovský
  * účinkují: Michal Novák, Vlado Benko, Dušan Kubaň
  * premiéra: 8.2.2008, Poprad - Spišská Sobota

 • Pátek 29. dubna 2011
  19:00, sál Společenského domu v Opatovicích nad Labem. Sopotnické ochotnické divadlo vystoupilo s hrou Agentura drahoušek Rudolfa Trinnera v režii Josefa Jana Kopeckého. • Pátek 1. dubna 2011
  19:00, Společenský dům v Opatovicích nad Labem, Zkušebna. Vystoupila divadelní improvizační skupina Bizoni s improvizací Divadelní improvizační zápas B.I.Z.O.N.I. versus Pa.LeŤác.I.. Vstupné 40 Kč.
  Více na www.improliga.cz • Úterý 9. listopadu 2010
  19:00, Zkušebna, Společenský dům Opatovice nad Labem, s hrou Milana Kopeckého vystoupil soublor Divadla Exil Pardubice v režii Oty Gutwirtha s hrou Dveře, aneb Pane vy jste náhoda.
  Představení proběhlo v rámci oslav 120 let ochotnického divadla v Opatovicích nad Labem a 115 let založení Občanské besedy.
  Smích a slzy v jednom krásném ranečku
  V úterý 9.listopadu uvítali naši divadelníci v prostorách Zkušebny spřátelený soubor Divadlo Exil z Pardubic. Nepřijelo jich mnoho. Tři herci + režisér Ota Gutwirth. Přivezli dlouho slibovanou hru Milana Kopeckého - Dveře, aneb Pane vy jste náhoda. Čekala jsem třeskutou komedii, ale to co pardubičtí předvedli, bylo ještě mnohem lepší. Precizně namíchaný koktejl humorných akcí, vkusně střídmých, tak jak to prostor a záměr autora dovoloval, ale vyvolávajících spolehlivě odezvu smíchu v publiku, vtipných replik, které vzápětí vystřídal dojemný monolog či dialog hlavní představitelky či představitele, a který nutil diváka nahlédnout do hlubin vlastního nitra, i když se snažil tomu bránit. Protože každý z nás máme v sobě 13. komnatu, kde se skrývají slova, jež měla být řečena těm nebližším a milovaným, ale z různých důvodů nebyla, a mnohde to již ani nepůjde napravit, protože ti, kteří na ta slova čekali, již nejsou mezi námi.
  Zkušebna sice nepraskala ve švech, ale ti co přišli, určitě nelitovali, což bylo znát na dlouhém aplausu na konci představení. Věro Pojmanová, Dano Odvodyová, Radku Navrátile a Oto Gutwirthe děkujeme!
  Věra Pečenková

 • Pátek 5. listopadu 2010
  19:00, Hostinec V Zatáčce Opatovice nad Labem, Na motivy hry Portugálie vystoupil soubor JEZLE Divadla Jestličky v režii Emy Zámečníkové s hrou Sen o P.
  Představení proběhlo v rámci oslav 120 let ochotnického divadla v Opatovicích nad Labem a 115 let založení Občanské besedy. • Pátek 14. května 2010
  20:00, Sál Společenského domu v Opatovicích nad Labem. Divadlo Exil vystoupilo s hrou Limonádový Joe aneb zabijácká suita. Vstupné 60 Kč. • Neděle 6. prosince 2009
  16:00, Mikulášská, s veselou pohádkou pro děti i dospělé Jaroslava Koloděje Jak čert vyletěl z kůže přijel do našeho Společenského domu v Opatovicích nad Labem divadelní soubor Erben Miletín.
  Po skončení divadelního představení přišel Mikuláš se svojí družinou a hodné dětičky, které zazpívaly nebo zarecitovaly, podaroval.
 • Sobota 10. listopadu 2007
  19:00, Společenský dům v Opatovicích nad Labem, Divadelní soubor Amaťák z Pardubického divadla Exil vystoupil s hrou Léto v Laponsku. V hlavní roli mj. náš Aleš Dvořák. • Sobota 21. dubna 2007
  19:00, Společenský dům v Opatovicích nad Labem, Divadelní soubor Symposion Třebechovice pod Orebem vystoupil s hrou "Slaměný klobouk". Plakát zde.

  Sobota 29. dubna 2006
  Shlédla jsem komedii "Otcové se rodí ve skříních" od našich třebechovických kolegů. Hned po otevření opony na mě udělaly obrovský dojem kulisy, u kterých byla výborně vyřešena perspektiva. Takto upravenou scénu jsem ještě neměla možnost nikde vidět. Trošku mě zarazila první scéna, kdy se na jevišti objevilo více osob, které vedly svižné dialogy, že jim nebylo rozumět. Ale po pár minutách se herci aklimatizovali a hra začala mít správný spád. Dozvěděla jsem se, že hudební doprovod s písničkami, které doprovázely celou hru, si vymysleli herci sami. To nemělo chybu. Hudba byla jednoduchá, barvitá, poutavá a přitom si vystačili jen s klávesami pod jevištěm. Nasvícení scény taky nebylo nijak složité a v této hře to ani nebylo potřeba. Líbily se mi i kostýmy a obsazení postav. Herci dokázali celou dobu bavit publikum svými vtipy a rychlými narážkami a poutat ho zapletitým dějem. Rozuzlení bylo naprosto nečekané a myslím, že zaskočilo spoustu diváků. Musí se ocenit i dvojrole Miroslava Vika, který ztvárnil dva bratry. Od autorů Scarnicci – Tarabusiho to nebyla první hra, kterou soubor sehrál, v roce 1982 uvedl hru "Kaviár nebo čočka". Pro herce muselo být těžké se s takovým rozsáhlým ansáblem vejít na naše malé jeviště, ale jak bylo vidět, poradili si i s tímto. Herci tohoto souboru na mě udělali dojem. Ale nejenom jako herci na jevišti, ale i jako parta, s kterou se dá výborně posedět, zazpívat, zatancovat.
  Eliška Pečenková

  Pátek 14. dubna 2006
  19:00, Společenský dům v Opatovicích nad Labem, Divadelní soubor Jirásek - Skupina Temno - Týniště nad orlicí, hra "Kostlivec v bufetu".
  Plakát
  Sobota 4. června 2005
  15:00, Společenský dům v Opatovicích n.L. Pardubický soubor Amaťák vystoupil s hrou Pohádka o líných strašidlech.

  Pátek 20. května 2005
  19:30, Společenský dům v Opatovicích n.L. Pardubický soubor Amaťák vystoupil s hrou Jak je důležité míti Filipa.

  Sobota 8. ledna 2005
  19:00, Společenský dům v Opatovicích n.L. Pardubický soubor divadla Exil vystoupil s hrou Neočekáváný host, ve které se zazářil náš Aleš Dvořák. Vstupné 60 Kč. Plakát ...  Pondělí 13. prosince 2004
  19:00, Společenský dům v Opatovicích n.L. Divadlo klauniky Brno vystoupilo s hrou Don Quijote de la Mancha. Vstupné 60 Kč.  Pátek 8. října 2004
  19:30, Společenský dům v Opatovicích n.L. Vystoupil divadelní soubor SIMPOSION Třebechovice pod Orebem s komedií Treperendy. Plakát ...

  Pátek 11. června 2004
  20:00, Společenský dům v Opatovicích n.L., vystoupil u nás pardubický soubor AMAŤÁK s hrou Někdo zvoní.
  Byla to ztřeštěná komedie o tom, že za bigamii se platí dvojitou rodinou. Ale to je potom teprve pěkný mazec.

  Pátek 28. listopadu 2003
  18:30, Společenský dům v Opatovicích nad Labem. Představení Černošskej pánbůh u nás odehrál divadelní soubor Symposion z Třebechovic pod Orebem.
  Prohlédněte si jejich program:
  strana 1 a strana 2.

  Neděle 9. listopadu 2003
  19:00, Společenský dům v Opatovicích nad Labem. Pohádka O nezbedné princezně. Dospělý soubor
  Divadla J.K.Tyl, Meziměstí.

  Fotky které u nás pořídili najdete zde.


  Neděle 11. května 2003
  19:00, Společenský dům v Opatovicích nad Labem. Představení Meresjev Divadelního souboru Jirásek - skupina Temno z Týniště nad Orlicí.

  Sobota 5. dubna 2003
  19:30, Spočenský dům v Opatovicích nad Labem. Mně růžová nevadí - představení Divadelního spolku Amaťák z Pardubic.

  Sobota 1. února 2003
  V 19:30, Spočenský dům v Opatovicích nad Labem. Hosté z OSDO z Ústní nad Orlicí u nás sehráli představení Zvěstování panně Marii.


  Sobota 14. prosince 2002
  19:00, Společenský dům Opatovice n.L. Amaťák Pardubice u nás serhrál komedii Boeing, Boeing, aneb létající snoubenky.

  12. prosince XXXX
  15:00, Společenský dům Opatovice n.L. Divadelní spolek J. N. Štěpánka Chrudim - Mahulena Zlatá Pana (pohádka na motivy Boženy Němcové).

  Valid HTML 4.01!
  tato stránka byla naposledy aktualizována 23.03.2014.